מנהלת העסקים

כפר-סבא מדברת עסקים, מבינה עסקים ותומכת בעסקים

 

מיקום

העיר ממוקמת במיקום אסטרטגי באזור השרון, קרובה לתל-אביב מצד אחד ונגישה למרכז העסקים חיפה מצד שני ובעצמה מהווה עיר מחוז לערי ויישובי השרון. כמו כן נמצאת בשכנות לישובים ערביים גדולים אשר תושביהם צורכים שירותים מגוונים בעיר באופן קבוע.

 

גישה תחבורתית נוחה

כפר-סבא, שוכנת בין שני צירי תחבורה עיקריים. כביש מספר 4 ממערב וכביש חוצה ישראל (כביש מספר 6) ממזרח. בין שני צירים אלה נסלל כביש רוחב ארצי מספר 531 אשר בשלב פיתוחו הסופי יחבר בין כביש החוף במערב לכביש מס' 6 במזרח. למערכת תחבורה זו מצטרף פרויקט מרכזי מתוכנן של אוטובוס רב תפוסה עם נתיב מועדף (BRT) אשר יחבר את אזור התעשייה (רחוב התע"ש) לרעננה, הרצליה ובסוף תהליך הפיתוח לתל אביב (צפוי להסתיים בתחילת 2017) בנוסף, משרתות את העיר 2 תחנות רכבת.

 

פיתוח כלכלי עירוני
בכפר-סבא פיתוח עירוני מואץ והעירייה שוקדת על תכניות שונות של התחדשות עירונית. בין היתר עבודות תשתית ופיתוח של שכונות מגורים בדגש על קליטת משפחות צעירות, עידוד בניה חדשה ופיתוח אזור התעשייה הוותיק ושדרוגו ופיתוח אזור תעסוקה אטרקטיבי חדש בצפון מזרח העיר. כמו כן, כפר-סבא הוכרזה כעיר הירוקה לשנת 2011, וככזו היא משקיעה בפרויקטים שונים המייחדים אותה, ביניהם פרויקט השכונות הירוקות ובליבו בית ספר ירוק, הראשון מסוגו בישראל.

 

חינוך ותרבות

העיר כפר-סבא, היא זוכת פרס החינוך לשנת 2010. בליבה של העיר פועמת רוח של חינוך, תרבות והתנדבות עליהם גאוותה של העיר, כאשר השאיפה למצוינות מחד וסיוע לחלשים בחברה מאידך מעודדים קיומן של יוזמות חינוכיות ופרויקטים יוצאי דופן לתלמידים מגיל הגן, דרך החינוך המיוחד ועד לתלמידי החינוך העל יסודי.